Navrhování:Lineární vedení:Upevnění vodicích vozíků

Z Monorail wikipedie
Přejít na: navigace, hledání

Druhy upevnění

Vodicí vozíky MONORAIL mají podle konstrukčního tvaru a velikosti otvoru k upevnění dorazové konstrukce v polohách podle DIN 645. U konstrukčního tvaru A a B jsou tyto provedeny jako kombinace otvorů se závitem, u kompaktních konstrukčních tvarů C, D, E, F a G jako slepé otvory. K dosažení maximální tuhosti vodicích vozíků se doporučuje použití upevňovacích otvorů.

Upevnění seshora

Všechny vodicí vozíky lze s použitím závitových otvorů upevnit seshora. Tato metoda se upřednostňuje. Poskytuje silnější upevnění, protože závit umožňuje větší průměr šroubů. Při použití středních upevňovacích otvorů se odstraní ochranné plastové zátky. Dbejte na délku středních upevňovacích šroubů, aby se zabránilo poškození vodicí kolejnice.

Upevnění zespod

Vodicí vozíky konstrukčních tvarů A a B lze upevnit při použití otvorů se závitem jako průchozí otvory s patřičně menším průměrem šroubu také zespod. V tomto případě se pro střední upevňovací otvory použijí šrouby s nízkou hlavou podle DIN 6912. Pokud se použijí oba střední upevňovací otvory, je nutno odstranit ochranné plastové zátky.

Vliv počtu upevňovacích šroubů na tuhost

Následující diagram zdůrazňuje souvislost mezi tuhostí vedení a počtem a kvalitou upevňovacích šroubů na jeden vodicí vozík. Především se pod zatížením v tahu při snížení počtu šroubů z 6 na 4 výrazně zvyšuje elastická deformace.

Obrázek DF 0091

Pro další informace nahlédněte prosím do příslušné publikace (aplikačního katalogu / montážního návodu).

caption