logo Schneeberger

MONORAIL

SCHNEEBERGER lineární vedení - vysoká přesnost, inovativní a spolehlivé řešení.

SCHNEEBERGER MONORAIL lineární vedení se skládá z kolejnice (2) a vozíku (1), který obsahuje valivé elementy. Valivé elementy obíhají po dráze v zatěsněné recirkulační jednotce ukryté ve vozíku a tak umožňují neomezený pohyb vozíku po kolejnici. Valivé elementy mohou být kuličky (MONORAIL BM) nebo válečky (MONORAIL MR) a jsou vyrobeny z kalené ložiskové ocele. 

Kolejnice stejně jako vozíky jsou vyrobené z vysoce kvalitní ložiskové oceli a mají zakalené vodící dráhy nebo mohou být plně zakalené. K uzavření upevňovacích otvorů kolejnic je možné použít zátky nebo krycí lištu.

 

 

Vozíky mohou být doplněné o příslušenství, jako jsou přídavné stěrače, kovové stěrače nebo domazávací desky, které se instalují na přední část vozíku a poskytují přizpůsobení pro různé aplikace.


Dynamická únosnost C :

Hodnoty únosnosti valivých vedení jsou založeny na zásadách, které určuje ISO pro výpočet valivých ložisek (DIN ISO 281). Dynamická únosnost je zatížení, které při normální provozní životnosti odpovídá ujeté vzdálenosti 100 000m (100km). To za předpokladu, že velikost zatížení a jeho směru se nemění a směřuje svisle na ložiskovou jednotku.

Ostatní dodavatelé často určují únosnost jejich vedení pro ujetou vzdálenost 50 000 m (50km). Tyto hodnoty jsou podle standardu JIS a jsou větší než hodnoty podle DIN ISO

Pro přepočet únosnosti lze použít tento vzoreček: C50 = 1,26 · C100 

Katalog

Lineární vedení Monorail a AMS

MONORAIL Katalog aplikací, česky -  Mazání , dimenzování, konstrukce, instalace 
MONORAIL Katalog aplikací, anglicky -  Mazání , dimenzování, konstrukce, instalace 

INOMECH s.r.o.
Martina Koláře 2118
390 02 Tábor
tel : +420 725 872 201
e-mail: inomech@inomech.com